<style type="text/css"> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style>
JÜRİ - DRAGONS

Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu

İskenderun Teknik Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi olup, birçok TUBİTAK-TEYDEB (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu-Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) 1501,1507 projelerinde akademik danışmanlık yapmıştır. Endüstri şirketlerince yapılan 1501, 1505, 1507, 1511, 1512 kodlu TUBİTAK-TEYDEB projelerinde aktif hakemlik ve izleyicilik görevlerini yürütmektedir. TÜBİTAK-TEYDEB Robotik Mekatronik Çağrılı Projeler Danışma Kurulu Üyesidir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hatay KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği) temsilcisidir. Çeşitli bilimsel dergi ve sempozyumlar da sunulan 72 adet bilimsel eseri, patentleri, ulusal ve uluslararası kitap bölümleri mevcuttur.Onat Totuk

Onat Totuk, ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun olduktan sonra 1987 yılında kariyerine Aselsan A.Ş’de Kalıphane Mühendisi olarak başlamıştır. 1 yılı NewYork’da olmak üzere, 25 yıllık uluslarası profesyonel yaşamını, Mikes A.Ş., Medor Medikal A.Ş., NCR Bilişim Ltd., Nurus A.Ş., GE Healthcare, KBB Tautmann ve Solitem Solar gibi konusunda önde gelen savunma sanayii, bilişim, sağlık, enerji ve mobilya şirketlerinde yönetici olarak değerlendirmiştir. 5 yıldır ortağı olduğu Engitek şirketinde çalışmaktadır.

Meslek yaşamı boyunca yurt içinde ve dışında, CAD/CAM, Askeri standartlar, ISO 9000, İç/dış protez, Ürün kalitesi, TKY, Satış ve Pazarlama, Liderlik, Müşteri Hizmetleri, Teknik Servis, Finans, Yönetim, 6 Sigma, ISO 13485, Tıbbi Cihaz CE Markalaması, Yenidoğan Bakım, Tıbbi Cihaz Tasarımı, Tasarım Yönetimi, İşletmelerde Stratejik Performans Analizi, ISO 14000 EHS/ÇSY, ISO 18000 OHSAS/ISIG, Yenilenebilir Enerjiler ve Enerji Yönetimi gibi geniş bir yelpazedeki konularda çalışıp, uygulamalar yapmıştır.

Araştırma alanları arasında Eczane Otomasyon Sistemleri ve Tıbbi Cihaz Tasarımı, Güneş Enerjisi ve Yenilenebilir Enerjiler, Özel Amaçlı Makina Tasarımı ve Mekatronik, Endüstriyel Tasarım ve Mühendisliğin Ortak Çalışması konuları bulunmaktadır.

Deneyimlerini kullanıp değer katabileceği, öğrenip/öğretebileceği, bir ortamda tasarlamak, üretmek, kazandırmak ve kazanmak olarak tanımladığı çalışma amacına uygun olarak, 2012 yılından beri Çankaya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde ve TOBB Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve çeşitli firmalara danışmanlık vermek yanında Ar-ge ve İnovasyon Yönetimi gibi konularda eğitim vermektedir.

Girişimci/Fikir Karar Nedenim: Girişimci/fikir seti hakkında karar verirken müşteriye ulaşa bilirliğine (ihtiyaç/rakip), çözümün doğruluğuna, gerekli yeteneklerin ve kendi analizinin iyi yapılmış olmasına (takım), finans algısına, riskleri değerlendirme şekline, olası destek ve ağ yapısının (network) farkındalığına bakarım.


Doğan Taşkent


ETH Zürich Elektronik Mühendisliği yüksek lisansı, MIT ve NYU Elektrofizik ve Teknoloji Yönetimi yüksek lisansları alındıktan sonra Lucent Bell Laboratuvarlarında Telekom üzerine ArGe yapmıştır.
Türkiye’ye döndükten sonra bir süre şirket değerlemeleri ve satın almaları üzerine çalışmıştır. 2010 senesinden itibaren Türkiye girişimcilik eko sisteminin pek çok yerinde yer almış, pek çok dernek kurulumunda bulunmuştur. 4 sene İsviçre Ticaret Odası Başkanlığı yapmış, Ege Teknopark kurucu yönetim kurulu üyesi olmuş, MIT Enterprise Turkey kurucu başkanı olmuştur.
Aktif olarak Türkiye’de teknoloji transferi konusunda hizmetler vermektedir.
Necip Fazıl Yılmaz